Ostatni raz kupiłem cokolwiek firmy Samsung

Dzisiaj sobie trochę pona­rze­kam. O co chodzi? O firmę Samsung aka Szajsung.

Niecałe 2 miesiące temu kupi­łem moni­tor LCD Samsung 19″ Sync­Ma­ster 920N. Dzisiaj włączam kompa, a tu biały ekran! Myśle sobie: „no dobra, sfik­so­wało Ubuntu, po restar­cie mu przej­dzie…” Okazuje się, że po restar­cie te same objawy. 2-ga myśl: „karta graficzna poszła — w końcu mój wysłu­żony Radeon 9200SE ma już ze 2 lata, to ma prawo kiedyś „zanie­móc”. Podłą­czam stary moni­tor CRT 15″. Włączam — działa :)

Ucie­szony tym, że to nie karta, pole­cia­łem z moni­to­rem oddać do naprawy na gwaran­cję. Miła pani w serwi­sie powie­działa, że jeżeli to poważna usterka, to mogę czekać nawet 30 dni! Znając życie, spale­nie się tran­zy­stora potrak­to­wane zosta­nie jako „poważna usterka” i sobie poczekam.

Inne czyn­niki prze­ma­wia­jące za tym, że Samsung to Szajsung:

  • napęd CD-RW — prze­stał dzia­łać dokład­nie po 2 latach (chyba na tyle jest gwaran­cja), dałem sobie z nim spokój, bo koszty naprawy wyniosą pewno 75% ceny nowego napędu
  • siostra ma „prawie wszystko mający” tele­fon komór­kowy Samsung X660 (to X680 jest „wszystko mający”). Zgod­nie ze specy­fi­ka­cją ma obsługę mp3. Tyle, że do 100KB (daje to ok 6 sek. słucha­nia muzyki)

Na prawdę teraz czekam, aż dysk twardy się posy­pie, wtedy to już chyba zacznę jakąś „kampa­nię anty-samsungową”, bo nie wytrzy­mam z takimi bublami.

Ech… co się stało z tą firmą…

Podobne wpisy:

  1. Fedora Core 6
  2. O peha­powcu, który chciał zostać javowcem
  3. Złamaną rękę mieć…
  4. Likwi­da­cja irytu­ją­cego zapy­ta­nia o hasło przy dostę­pie do party­cji NTFS

8 Comments

  • 5 listopada 2006 - 00:15 | Permalink

    Hehe, ja mam moni­tor Samsung i póki co, odpu­kać, działa :D .

  • 5 listopada 2006 - 09:19 | Permalink

    Dalszy ciąŋ opowie­ści jest taki, że kazali mi odebrać sprzęt z gwaran­cji. Włączam, patrze: TO SAMO!!!
    Mam wraże­nie, że nikt nawet do niego nie zaglą­dał. Oczy­wi­ście odda­łem znowu na gwarancje…

  • 6 listopada 2006 - 15:24 | Permalink

    Masz pecha, zdecy­do­wa­nie pecha…

  • 23 listopada 2006 - 17:16 | Permalink

    własnie docho­dzi drugi rok mojej nagry­warki samsunga,
    „proszę — nie psuj się jesz­cze do zakupu laptopa…” — codzien­nie powta­rzam napędowi ;-)

  • 8 marca 2007 - 10:59 | Permalink

    Very well! Your site is neat!

  • 27 marca 2007 - 22:14 | Permalink

    Dear Sir,
    a ja od pewnego czasu mam ochotę wszcząć kampa­nię prosam­sun­gową!:) chyba masz Pan pecha, bo ja z produk­tów firmy Samsung jestem wybit­nie zado­wo­lony. w domu moi rodzice mają tele­wi­zor Samsunga, który ma już 15 lat i jesz­cze ani razu sie nie zapsuł. ja kupi­łem w zeszłym roku mp3ka Samsun­go­wego, słucham go niemalże codzien­nie, bate­ria nadal trzyma ponad 10 godzin, żadnych wad, żadnych zawia­sów, wszystko tip-top. mam też bardzo dobre wspo­mnie­nia z wielo­let­niego używa­nia cdromu Samsunga.

    musi być, że masz Pan strasz­nego pecha!:)

    pozdra­wiam

    (swoją drogą: ciekawy blog, gratuluję)

  • henio franuchow
    11 maja 2007 - 16:10 | Permalink

    U mnie w izbie je pralka firmy samsung i lodowka je jak nara­zie dzialajo..mam je dopieru 2 dni! a ten wszystko miejacy sie nieda otwo­rzyc chyba trza nasma­ro­wac nie? chlo­pie a ty myslal ze wszystko be3dzie wiecz­nie trwac? ino tylko Bog wie ile sie bedzie rzylo!!

  • Konsul.
    10 czerwca 2007 - 20:58 | Permalink

    Ja też na szczę­ście ostat­nio na produkty Samsunga nie narze­kam a wręcz je sobie chwale. A co do tele­fonu twojej siostry to w komór­kach low-end‚owych często tak jest. Mają tak również niektóre Nokie. W tym wypadku mp3 jest prze­zna­czone tylko i wyłącz­nie dla dzwon­ków. Na plus można dać to że rosja­nie lubią modo­wać firmware‚y komó­rek Samsunga;) więc do niektó­rych modeli możemy uzyskać nowe, ciekawe możliwości.