Odtwarzanie iTVP na Ubuntu :-(

Jakiś czas temu strona itvp.pl podob­nie jak mój blog prze­szła małą meta­mor­fozę. Niestety moim zdaniem na gorsze. Nie ze względu na wygląd, a dostęp­ność dla innych syste­mów operacyjnych.

A może warto by porozmawiać na temat dostępności?

Przy próbie odpa­le­nia jakie­go­kol­wiek mate­riału wideo na Ubuntu wita nas czarny ekran. Do tej pory z oporami, ale jakoś udawało się urucho­mić odtwa­rza­nie za pomocą totem-xine. Tym razem nic z tego.

Wygląda na to, że będziemy musieli pocze­kać aż powsta­nie Windows Media Player 10 lub 11 na Linuksa :-) A może ktoś ma lepszy pomysł?

Dam znać jeżeli gdzieś znajdę infor­ma­cję co z tym można zrobić.

Podobne wpisy:

  1. Wtyczka FBC, djvu i jak sobie z tym wszyst­kim radzić pod Ubuntu
  2. Odzy­ski­wa­nie Ubuntu po (re)instalacji Windowsa
  3. Kadu i nowy system powia­do­mień w Ubuntu 9.04 — Jaunty Jackalope
  4. Nowe VLC 0.9.2 pod Ubuntu

8 Comments

  • krzysta1
    21 grudnia 2008 - 13:29 | Permalink

    hmmm…
    Nie możesz zain­sta­lo­wać ani urucho­mić WMP przez Wine’a?

  • 21 grudnia 2008 - 16:52 | Permalink

    Przy próbie insta­la­cji WMP 11 wyrzuca błąd, że kopia Windows nieoryginalna :-)

  • Radek
    24 stycznia 2009 - 13:51 | Permalink

    Dam znać jeżeli gdzieś znajdę infor­ma­cję co z tym można zrobić.„
    Liczę na Ciebie ;) Jestem nowym użyt­kow­ni­kiem ubuntu i jak dotąd wszyst­kie problemy udawało mi się rozwią­zy­wać przy pomocy googli, tylko z tym nieszczę­snym stream’em itvp nie umiem sobie poradzić ;).

  • szprych
    15 lutego 2009 - 18:13 | Permalink

    Ja mam na to trochę uciąż­liwy sposób, ale dzia­ła­jący. Kopiuję adres danego filmiku i w termi­nalu pobie­ram go maleń­kim progra­mem mimms, a stąd można już normal­nie tote­mem go otworzyć.

  • 28 lutego 2009 - 00:00 | Permalink

    Ja mam całkiem prostą (klikaną) metodę z wtyczką do FF, wszystko opisa­łem tutaj:
    http://wkupiesila.blogspot.com/2009/02/ogladamy-i-sciagamy-kabarety-z-tvppl.html

  • 28 lutego 2009 - 17:22 | Permalink

    @kwahoo
    Dzięki, link bardzo przydatny :-)

  • 28 lutego 2009 - 19:02 | Permalink

    Oj, chyba się pognie­wam… to chyba nie Szprych linkował…

  • 1 marca 2009 - 20:27 | Permalink

    Popra­wione :-)